Útěkem z pracovního úvazku bývá založení živnosti, vlastní firmy, či postupný vývoj od jednoho k druhému. Mnozí z nás si pod pojmem „podnikatel“ dodnes představují podivnou osobu oblečenou ve fialovém obleku, které nelze věřit ani nos mezi ušima. Ve skutečnosti nás obklopuje nepřeberné množství podnikatelů, o kterých si to ani neuvědomujeme.
· Drobné obchůdky nespadající pod řetězce.
Ať už se jedná o obchůdek s korálky, galanterii či ponožkami, majitel je většinou podnikatel. Vidíte v tom něco nepoctivého? Problematické je, že v době super a hypermarketů je pro drobné obchody čím dál těžší se uživit a dokonce i vesnické potravinové obchody mají často co dělat.
· Taxikáři
K taxikářům se váže mnoho nepříjemných historek, přesto se většina z nich živí poctivou prací – řídí. Většinou se nejedná o naprosto svobodné podnikání typu „najdi si klienta“, protože takové je pro ěn nevýhodné, především časově. Spolupracují proto s určitou taxislužbou, ovšem jejich rozvrh bývá svobodnější, začínají i končí, kdy chtějí a ve chvíli, kdy nastoupí do práce, se jen přihlásí do aplikace. Velká část jejich práce záleží jen na nich.
· Lidi, kteří něco mají v hlavě
V hlavě něco máme všichni, ale jsou lidé, kteří ovládají dovednost, která není v populaci úplně obvyklá. Příkladem programátoři. Ti se můžou zaměstnat, ale i pracovat na volné noze. Spisovatelům a překladatelům často ani nic jiného nezbývá, protože konstantní práce u jedné firmy pro ně často nebývá. Účetní, daňoví poradci, ti všichni mají práci hodně nárazovou, začátek kalendářního roku pro ně bývá pekelný. Na druhou stranu v létě si můžou celkem bez výčitek dovolenkovat…
Možností je prostě nepřeberné množství a nezbývá, než najít svou cestu. Co umíte a zároveň to lidi potřebují? Čemu jste ochotni alespoň z počátku věnovat více času než vaší současné práci. Odpovězte si na tyto otázky a hodně zdaru!