Category Archives: Ekonomika

Proč vsadit na nebankovní hypotéku?

Určitě je lepší, když si člověk na všechny své potřeby vydělá, než když si na ně peníze půjčuje. To je pochopitelné, protože ten, kdo používá peníze vlastní, není v ničem vydán napospas těm, jimž by peníze dlužil, a také se z vlastních peněz nemusí platit žádné úroky či poplatky. A tak je logické, že by si lidé měli na všechno, co potřebují, zvládat vydělat. Což se ale nejednou nepodaří. O čemž by mohli vyprávět mnozí soukromí podnikatelé, i když samozřejmě nejenom oni.

evropské mince

Každý člověk chce mít peněz dost. A vlastně nejenom že je chce, ale přímo je potřebuje. Spotřebitel k tomu, aby mohl vést normální život, a podnikatel navrch i k tomu, aby mohl investovat do svých podnikatelských aktivit. Ale někdy prostě dost peněz není, a pak se musí vzít zavděk i alespoň půjčkou. a to samozřejmě takovou, která je výhodná a dosažitelná, tedy která skutečně nabízí pomoc. Ta, kterou by žadatel nedostal, by nebyla zhola k ničemu, a ta, která by byla provázena příliš vysokými úroky a poplatky a jinými komplikacemi, by vlastně neznamenala pomoc, ale jen odsunutí finančních problémů na pozdější dobu.

A proto je bankovní půjčka využívána v ideálním případě jenom těmi, kteří jsou bonitní, hypotéka bez registru od nebankovní společnosti je tu pro ty, kdo chtějí docela výhodnou půjčku, ale v bance ji vzhledem ke své momentální situaci nedostanou, a pochybné rychlé půjčky jsou tu pro zoufalce či šílence, kteří hazardují se svým osudem.

eura bankovky

A co z toho lze tedy lidem doporučit především? Zřejmě nebankovní hypotéku. Protože má-li někdo nemovitý majetek, kterým se za ni musí ručit, má jistotu, že uspěje, i kdyby měl jen poměrně nízké příjmy a nepříjemné záznamy v registrech dlužníků, a to, co přeplatí, ho určitě nezruinuje. A to je něco, co se skutečně může nejlépe hodit komukoliv.

A nevěříte-li mi, že jde o tu nejvhodnější nabídku, zkuste si ji sami porovnat s jinými nabídkami, a pochopíte.

Půjčky se neposkytují komukoliv

Kdokoliv z nás lidí může někdy zjistit, že nemá tolik peněz, kolik jich potřebuje. To se stává. A není to určitě ojedinělý úkaz. Naše příjmy nemusí být často nijak úžasné, zato výdaje mohou narůstat, a to pak často znamená, že už nedokážeme zaplatit všechno, co je zaplatit potřeba. Nějaké ty peníze nám scházejí, a to klidně i natolik, že už to nespraví jenom skromnější živobytí až do příští výplaty.

A jak sehnat peníze, když si je tedy nedokážeme vydělat? Možnost tu vždycky ještě je. Není sice tak dokonalá jako získání vlastních finančních prostředků formou výdělku, ale je tu. A jde pochopitelně o možnost si peníze půjčit.

cizí mince

Co taková půjčka obnáší? Musí se tu pochopitelně především zažádat, protože jinak by se žádný poskytovatel půjček o této naší touze nedozvěděl. A pak se musí požadovaným způsobem také dokázat, že peníze, které takto dostaneme k dispozici, také zvládneme i s úroky splatit. A právě takové prokazování bonity může být zapeklitá věc, to může být třeba i zdánlivě neřešitelný problém. Což si jistě dokážete představit – když někdo málo vydělává, jen těžko doloží schopnost hradit vysoké splátky, kdo se nemůže pochlubit dokonalými registry dlužníků, ten vypadá podezřele a někdy klidně i beznadějně. A to vše může vést k tomu, že žadateli nevyhoví.

turecké bankovky

A když je to v bance beznadějné? Pak může vyhovět nebankovní hypotéka Nebankovní hypotéky jsou totiž dostupné i těm, kdo nevypadají jako dokonalí žadatelé. Když se tu člověk může zaručit nemovitostí a je si jist, že zvládne hradit splátky, není důvod, proč by mu právě tady neposkytnuli finanční pomoc.

A to je důvod, proč se lidé na nebankovní společnost obracejí. Zatímco jinde by se mohl kdejaký žadatel dočkat jedině zklamání, tady má dobré vyhlídky. Dostane tolik peněz, kolik jich potřebuje, na to, na co je potřebuje, a i ta nejsložitější situace v životě lidském se pak dá vyřešit.

Motivace a vedení lidí

Pojďme si něco povědět o motivaci a vedení lidí v managementu. Co je to vlastně samotná motivace? Můžeme to nazvat jako souhrn činností, které podporují chování člověk. Existují tzv. motivy a stimuly. Motivy jsou vnitřní impulsy (potřeby člověka) a stimuly jsou vnější pobídky. Jaké to má v managementu využití? Naprosto logické. Jedná se o poskytování důvodů, proč bychom měli pracovat co nejlépe. 

ekonomika

Motivační stimuly dělíme na A) PŘÍMÉ – to jsou například určité příkazy, zákazy či nějaké instrukce a za B) NEPŘÍMÉ – to jsou motivační stimuly, které dělíme na a) HMOTNÉ – zde najdeme motivace, na které si můžeme sáhnout (odměny, prémie, stravování, benefity – mobil, služební auto) a za b) NEHMOTNÉ – na ty si sáhnout nemůžeme (hodnocení, pochvala X kritika, perspektiva ve firmě. 

Mnoho zaměstnanců neumí brát jako motivaci KRITIKU. Berou to jako spíše nadávání a často to končí stěžováním si u vedení. Tak se to ale brát nemá, správně by kritika měla zaměstnance k výkonu popohánět. Pokud nám někdo dá najevo kritiku, musíme ji přijmout a zkusit to znovu a lépe. Není sebemenší důvod si stěžovat či něco jiného, ani to jedním uchem přijmout a druhým vypustit. Díky kritice se můžeme zlepšovat.

ekonomika

Co je vedení lidí? Vedení lidí je hlavní náplní činnosti manažerů. Správný manažer musí mít pro vedení lidí komunikační dovednosti (jednání a chápání lidí), technické dovednosti (řízení auta, moderní komunikace, IT dovednosti) a koncepční dovednosti (představivost, analytické myšlení, posouzení variant). Dále jsou důležité předpoklady manažera. Manažer musí mít vrozené předpoklady (temperament, inteligence, schopnost řídit, zodpovědnost) a získané předpoklady (teoretické poznatky, psychologické a sociologické metody řízení). Pokud uchazeč o post manažera tyto předpoklady a dovednosti nemá, nemůžeme očekávat, že ho zaměstnanci budou respektovat, komunikovat s ním či jiné věci.

Jak na finanční tíseň?

Jakmile dnes člověk něco potřebuje, sebere se a jde si to koupit. Případně se ani nemusí sebrat, protože mu to často přivezou přímo až domů a předají mu to tu do rukou, aby to měl ještě snazší. Ovšem na tomto ideálním řešení libovolných lidských potřeb je i něco, co často zase až tak skvěle nevypadá. A tím je skutečnost, že se podobné služby poskytují jenom těm, kdo za ně náležitě zaplatí. A to představuje nutnost mít peníze.

A peníze nejednou nejsou k dispozici v takovém množství, v jakém by byly potřeba. Často se stává, že i kdyby se člověk snažil sebevíc a vedl co nejzodpovědnější rozpočtovou politiku, něco se nevyvede a jemu tak v určitém okamžiku jeho příjmy nestačí. A když se to nezvládne ani s pomocí úspor, přichází ke slovu půjčky.

time is money

Půjčení si nemusí být nic špatného. Pokud si člověk vezme nějakou půjčku s rozmyslem, na něco důležitého nebo skutečně nezbytného, pokud se bere půjčka všestranně odpovídající potřebám a možnostem dotyčného, může to být klidně i to naprosto nejlepší řešení, pro které se někdo může rozhodnout.

Ovšem chce to najít i takovou formu půjčky, již člověku skutečně poskytnou. Protože není ničím neobvyklým, že si někdy někdo zažádá, ale odmítnou mu vyhovět s tím, že není dostatečně bonitní.

A jak se riziku takového selhání vyhnout? Jednoduše tak, že když zájemce ví nebo tuší, že by se svými nedostatky nemusel dejme tomu v bance uspět, vsadí se na nebankovní společnost. Protože kdo se rozhodne vzít si u této nebankovní hypotéku, dobře udělá.

US dolary

Jak totiž může dokázat u nabídky jménem americká hypotéka kalkulačka nebankovnihypoteky.net, člověk tu na nabízenou půjčku dosáhne a zároveň ji získá i za dostatečně příznivých podmínek. Bez poplatků předem, s ideálními úroky stejně jako dobou splatnosti a výší splátek, s možností vrátit vše i předčasně.

A kdo by se rád nevyhnul prokazování příjmů, jež má nízké, registrů dlužníků, v nichž má nepříjemný záznam, a podobně, že?

Výhodné šetření

Každý z nás, by chtěl být po finanční stránce, jak se říká za vodou, bohužel spousta z nás se často pohybuje v tíživé finanční situaci, a abyste měli něco navíc, máme dvě až tři zaměstnání zaráz. To ovšem, ve mnoho případech není nutné! Stačí zapojit logické myšlení a začít šetřit na naprosto banálních věcech!
 peníze ve sklenici
1)      Občas se každému stane, že nějaké to světlo doma, nechá rožnuté déle, než je nutné. Samozřejmě se tomu nevyhneme ani například s kohoutkem v koupelně, který Vaše děti pořádně nedovřou, tudíž voda spokojeně uniká dále. Zátěží pro Vaši peněženku se může stát i topení, které necháte zapnuté po celý den, co nejste doma. Je to naprosto jednoduché, dávejte si na všechny tyto věci dobrý pozor, a věřte, že se Vám postupně nastřádá spousta úspor do Vaší kasičky.
 
2)       Největší chybou, je jítnakupovat, když jste před tím nějakou dobu pořádně nenakrmili Vaše hladové ústrojí. Je i vědecky dokázáno, že pokud jdete do obchodu hladový, budete o mnoho více odhodláni utrácet za věci, které uspokojí Vaše potřeby, tudíž v tento moment hlad. Dále se v této situaci zaměřte na takzvané žluté cedulky neboli zboží, které je ve slevě. Je docela rozdíl, pokud koupíte skoro tu samou šunku za čtvrtinu ceny než za cenu plnou.
 
3)      Sice jsou mírné, občas až nepatrné, ale za rok se jich nastřádá tolik, že byste takové peníze mohly využit na něco rozhodně rozumnějšího. Je řeč o poplatcích, všeho druhu. Pokud máte například bankovní účet, u nějaké ze starých bank, bylo by rozumné, přejít k nějaké novější, ty mají totiž vedení účtů zdarma. Bavit se můžeme i o poplatcích za nedodržení včasného splacení.
 rovnováha peněz
Jednoduchým tipem pro šetření Vašich peněz je rozhodně kategorie nazývána oblečení. Je to prosté, vezměme si například takové boty, je to takový dvojsmysl. Pokud si koupíte levné boty, za pár drobných. Zanedlouho se zničí a budete si muset kupovat nové. Proto je výhodnější, koupě kvalitnějšího zboží než levných náhražek, které se Vám nakonec prodraží mnohem více.

Jak to přežít v době koronaviru

Mnoho z nás bude dlouho po této živelné katastrofě řešit finanční prostředky. Bohužel, taková je doba, která si od nás vyžádá oběti nejvyšší. Budeme se muset uskromnit. Ovšem málokdo myslí na to, co se vlastně stane potom, co takový koronavirus vlastně odezní? Většina české ekonomiky bude pomalu nabíhat a ještě nebude tak silná, aby si s narůstající poptávkou poradila. Nejlepší je samozřejmě využít příznivých podmínek právě nyní a uzavřít tu nejvýhodnější úvěrovou smlouvu. Taková americká hypotéka bez registru https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-registru/ vás totiž dokáže převést přes to nejkrušnější období a dokáže vám zaručit to, že i po této katastrofě budete schopni a moci žít normální život, alespoň částečně z úspor, které si takto hypotékou založíte.deset euro a nějaké mince na černém podkladu

Žít z úspor je neskutečně důležité zejména tehdy, když vás propustí ze zaměstnání nebo dostanete jinou nabídku, avšak měsíc se s měsícem ještě nesešel a tak je třeba ještě chvíli čerpat finance z účtu. Bohužel, tohle období asi nebude jen tak po, takže musíme mít co možná největší zásobu peněz, které budeme moci využít třebas i jen na ty nejnutnější a nejzákladnější věci jako je jídlo či ošacení nebo například roušky. Můžeme se sice dohadovat, na jak dlouho vlastně takové rezervy tvořit, ovšem zlatým standardem zůstává, že peníze by měly vydržet minimálně tři měsíce. Takže odteď na tři měsíce byste měli úplně v pořádku vyjít s vašimi financemi.eurobankovky za sebou poskládané

Většina lidí si tak velké rezervy nedělá, hlavně pak tehdy, když bydlí http://www.ceskatelevize.cz/porady/131987-kde-bydli-stesti/28735033192/ či žijí v podnájmu nebo nájmu. Ovšem možná je tato situace naučí, jak lépe hospodařit s penězi a jak s nimi lépe vyjít. Možná se budou muset lidé pořádně uskromnit. To je ale zase na jinou rozpravu. V prvé řadě je nutné myslet na to, abyste měli vy, čtenáři, dostatečnou rezervu. Takže na nic nečekejte, využijte odkladné doby splátek a jděte do toho po hlavě. Budete totiž ti, kteří na samém konci zvítězí.

Zařiďte si svůj obývací pokoj moderně ale přesto levně. Zní to jako pohádka, ale skutečně to je možné.

Obývací pokoj je velmi důležitou součástí bytu a bývá také jednou z nejvyužívanějších místností vůbec. Trávíme v něm svůj volný čas, relaxujeme, sledujeme televizi společně s celou rodinou, a pokud máme návštěvu, obvykle je usadíme právě do obýváku. Proto bychom také měli dbát na jeho úpravu a vybavení. Potřeboval by váš obývací pokoj nutně změnu, nový moderní kabátek ale nemáte na to dostatek potřebných financí? I tak nezoufejte, střídmě, a přesto moderně si svůj obývák můžete vybavit, i když nemáte na účtu volné desetitisícem jak na to?
takhle ne – retro vybavení obýváku, chaotická knihovna

Dekoracemi šetřete, raději slaďte barvy

Pokud potřebujete v domácnosti změnu nejlevnější, nejrychlejší a nejlepší řešení je vymalovat. Změna barvy udělá hrozně moc, a přitom jde o poměrně snadnou změnu. Pokud se vám nechce přímo malovat celý pokoj, zkuste popřemýšlet o tapetách. Ty už dávno nemusí dýchat jen komunistickým starodávným dojmem, tapety jsou moderní a hlavně nalepovací. Stačí jen pár kousků, například kytiček, motýlků nebo barevných bublinek. Dají se pořídit za pár korun a promění interiér v mžiku. Moc hezky také vypadají stromy života nebo rodinné větve doplněné o fotografie členů rodiny. Inspirací pro obývací pokoj však může být i mnohem více.

Pokud jsme u barev, slaďte i nové dekorace, se kterými ale v prostoru šetřete. Obývací pokoj by měl působit svěžím, a především nepřeplácaným dojmem. Měl by být vzdušný a nejlépe celý laděný do jednoho stylu, ten se pokuste najít, Sžijte se s tím, co vám je blízké a vyberte si jen pár výraznějších kousků, které do prostoru vhodně rozmístíte.
jednoduše zvolený doplněk do obývacího pokoje

Co nesmí v obýváku chybět

Pomoci oživit obývací pokoj mohou i jednotlivé kusy nábytku. Nesmí chybět určitě prostorná a pohodlná sedací souprava, konferenční stolek a také pořádné a kvalitní osvětlení. I lampičky a světýlka jsou dnes hotovým uměleckým dílem, takže je můžete chytře zakomponovat do dekorací a hned bude mít váš obývák úplně nový kabátek. Pokud vám to prostorové řešení bytu dovolí, nedávejte do obýváku příliš velké šatní skříně. Volte raději menší komodu nebo jen poličky, na které dáte své oblíbené knihy. Nezapomeňte, že obývací pokoj je i vaší vizitkou.


Dřevěné postele – tradice v moderním provedení

Zařizujete si domácnost a hledáte vhodný nábytek také pro ložnici? Základem každé ložnice je postel. Na trhu je spousta moderních možností a provedení a také výběr různých materiálů. Pořád však vyhrává dřevo a vy si můžete zařídit ložnici podle svých nejtajnějších i zcela náročných představ.

postel pro žábu

Právě dřevěné postele z masivu jsou pořád populární variantou, protože přinášejí řešení, které je vhodné do jednoduchých i přímo luxusních interiérů a jsou vhodné i na chaty, chalupy nebo přímo pro hotely a penziony.

Přírodní design upoutá příjemným způsobem pozornost a poskytne kvalitní řešení pro každou ložnici. Různé možnosti odstínů se přizpůsobí rozmanitým představám, potřebám i požadavkům a můžete si je pořídit i do již zařízené ložnice. Nechají se totiž snadno zkombinovat s dalšími kusy nábytku.

Kvalita i estetický design dohromady

Estetický design postelí https://favi.cz/produkty/kategorie/postele rozhodně není na úkor kvality, takže se můžete spolehnout, že získáte obojí dohromady. S tím souvisí i dlouhá životnost a postele můžete využívat plnohodnotným způsobem a bez obav z každého pohybu.

Skvělé řešení pro spánek i odpočinek a záruka toho, že si zajistíte opravdu důkladně řešené lůžko. Můžete se těšit na kvalitní spánek i chvíle relaxace a těšit se z plnohodnotného kusu nábytku.

Vůně přírody tak bude všude kolem vás a vy se budete ve své ložnici i díky kvalitním postelím cítit jako v ráji. Nejen v moderní ložnici, která je součástí bytu nebo domu, ale také na chatách a chalupách.
pokojíček dětí

Pohodlnost postele zajišťuje nejen samotný kvalitní rám, ale také rošt a pečlivý výběr matrace. V kombinaci s další kvalitou tak získáte kůžko, které splní vaše očekávání a vy se budete moct těšit na příjemný spánek a odpočinek.

Přírodní materiály jsou pořád trendem i dnešní moderní doby a přinášejí veškerý komfort potřebný pro klidné spaní.