Category Archives: Auto

Pevný plot

Máte zahradu a plánujete kolem ní udělat nějaký plot? Myslím si, že každá správná zahrada by měla být oplocená. A já na tom nejsem jinak. Vlastním opravdu krásnou a velkou zahradu. A hlavně v létě je na ní nejvíce trávím čas. Moc ráda se totiž opaluji anebo se starám o květiny. Taky mám hodně zeleniny. Navíc taky mám bazén, ve kterém se moc ráda v létě koupu. Není totiž nic lepšího než se po náročném dni zchladit ve studeném bazénu. A já si myslím, že mnoho lidí to tak má taky. No jenom si to představte. Vy sekáte půl hodiny trávu, jste celý unavení a zpocení. Můžete se dát sprchu někde doma, ale nejlepší je to zchladit se v bazénu. Tam je to vždycky nejlepší a určitě mi to potvrdí úplně všichni. Nicméně ale oplocení zahrady je opravdu důležité a co například nejlevnější betonové ploty?

I plot může být kreativní.

Myslím si, že nejlevnější betonové ploty jsou opravdu dokonalé a nejvíce výhodné. Myslím si, že právě nejlevnější betonové ploty vydrží opravdu všechno. Vydrží i živelné pohromy. Například nějakou povodeň anebo silný vítr. A jistě všichni víme, že beton je opravdu odolný a silný. Takže pokud si pořídíte nejlevnější betonové ploty, které vám krásně zpříjemní a zkrásní zahradu, tak jistě neuděláte chybu.

Jaký plot se líbí nejvíce vám?

Já mám taky nejlevnější betonové ploty. A rozhodla jsem se potom tak, když mi moje kamarádka řekla, že je s nejlevnějšími betonovými platy opravdu spokojená a nadšená. A taky nejlevnější betonové ploty jsou v mnoha provedeních. Stačí si vybrat, jakou velikost betonových plotů chcete a vaše přání může být jistě splněno. Já sama jsme si nechala udělat středně velké betonový plot a myslím, že jsme udělala opravdu dobře. Nicméně jsou ale lidé, kteří betonovým plotům vůbec neholdují a mají radši klasické drátěné nebo dřevěné. Nicméně s betonovým plotem máte zase více soukromí. A to někteří právě chtějí nejvíce.

Mercedes GLK

       Mercedes GLK je trochu ve stínu dalších SUV prémiových značek. Což je škoda, protože měl vždy co nabídnout a i jako ojetina stojí za úvahu. Vzhledově trochu připomíná zmenšenou verzi Mercedes. Hranatá karoserie odkazuje k základům terénních mercedesů řady G. Začal se vyrábět v roce 2008 a výroba byla ukončená v roce 2015, kdy byl model vystřídán řadou GLC. Za pozornost stojí předně po roce 2012, kdy prošel model zdařilým faceliftem. Auto nabízí komfortní interiér, který nezapře prémiovou značku a zvláště po faceliftu i velmi zdařilý a nadčasový exteriér.

modré auto

      Hlavní devizou modelu není vzhled, nebo prestiž prémiové ojetiny (takových vozů je celá řada), ale vysoká spolehlivost. V pravidelných testech ADAC zaujímá Mercedes GLK jednu z nejvyšších příček spolehlivosti a je přitom jedno, zda jde o poslední rok výroby 2015, nebo o řadu let starší vůz. Právě tím nechává celou řadu možných konkurentů daleko pod sebou. Ostatně není divu, protože auto vychází z velmi úspěšné platformy řady C.

mercedes

       Dalším důvodem pro nákup GLK, pokud uvažujete o ojetém SUV, jsou rozumné provozní náklady. S porovnáním s ostatními SUV prémiových značek vás nečeká žádný vítr v peněžence. Náklady na běžnou údržbu vozu se nevymykají z cen údržby ostatních neprémiových značek. Na autě se běžně nic nekazí, však ne nadarmo je známý svou spolehlivostí. Jediným strašákem může být automatická převodovka. Její oprava může být opravdu nákladná a po faceliftu jí najdete, kromě základní řady s nejslabší motorizací, ve všech vozech. Přesto není třeba se jí bát, protože není poruchová. Stačí nepodcenit včasnou výměnu oleje. Doporučuje se interval výměny zkrátit na 60 tisíc kilometrů s preventivních důvodů. Pak není důvod, aby nevydržela po dobu provozu vozu.

Maska Mercedes GLK

      Mercedes GLK vám nabídne nejen pohodlné a spolehlivé svezení v prestižní značce za rozumné peníze, ale i nenápadnou eleganci, bezpečnost a komfort. Je to vůz, který nezapře značku, kterou zastupuje.

Výborné zastřešení na zahradu

Každá zahrada nemůže být rozkvetlou alejí nebo splněným snem zelináře. Jsou i takové, které fungují primárně jako venkovní posezení. A tam patří i zastřešení.

Výborné zastřešení na zahradu

Pořídit si zahradu a nijak ji nevyužívat je prostě hřích. Hlavně ve městech je přírody a obecně zeleně tuze málo, tudíž by měla být i malá zahrádka vlastně takovým menším požehnáním. A většina lidí si svých zahrad, dvorků a zelených zákoutí, které mají před domem váží a patřičně si je opatřuje. Čím dál tím méně ale slouží tato místa k pěstování čehokoliv a nahrazují je plácky vhodné k setkávání se s přáteli. Ono není ani divu. Od jara do podzimu je rozhodně lepší sedět venku než být zavření doma v obýváku. A když se použije živý plot, má člověk vytvořené dokonalé soukromí.

Oblouková pergola

Součástí dobrého venkovního posezení by měl být hlavně vhodný nábytek. Vhodný v tomto případě znamená, že by měl být odolný proti většině vodním živlům, alespoň když se projevují mírnějším způsobem. To znamená, že nábytek může být třeba z ratanu, voděodolného kovu, případně i z plastu. Plastové židle a stoly však obvykle nevypadají příliš vábně, za to jsou však docela levné. Krom posezení by ale mělo toto zahradní uskupení tvořit i nějaká forma zastřešení.

Leckoho samozřejmě napadne použít slunečník. Jak by také ne, když je levný a většinou docela dobře vypadá. Není však příliš užitečný. Ve slunečných dnech samozřejmě funguje skvěle, ale kdo si chce vychutnávat venkovní posezení i během deštivého počasí, ten si musí pořídit něco bytelnějšího, co nepropustí vodu a zároveň zakryje větší prostor. L tomuto účely jsou dokonalé pergoly Pergoly-trutnov.cz. Dokáží vyrobit stín i krytí před deštěm a dají se pořídit také za pěkné peníze, i když samozřejmě tak levné, jako slunečníky, nejsou.

Přírodní pergola

Kvalitní suroviny

Pergoly je možné pořídit se z mnoha druhů surovin, ale nejen na českém trhu dominují hlav ně dřevo a hliník. Jedná se asi o nejodolnější a zároveň vizuálně nejpřitažlivější materiály, které se dají k výrobě konstrukce využít. Dřevo má neopakovatelnou přírodní vizáž, hliník na druhou stranu disponuje chladnou eleganci. Výběr v tomto případě hodně záleží na osobních preferencích zákazníka a také na typu zahrady pochopitelně.

Jak vyrobit 3D přání

Známe to všichni. Někdo slaví narozeniny, tak mu dáme květinu, čokoládu, láhev něčeho ostřejšího. Pokud se jedná o osobu nám blízkou, přidáme nebo nahradíme uvedené dary něčím speciálním a dražším. Ať tak či tak, většinou ke každému takovému přání koupíme někde v trafice či supermarketu blahopřání. Už se mnohdy ani nemusíme obtěžovat s vepisováním nějakého textu, protože to výrobci těchto přáníček udělali za nás. Stačí se prostě podepsat – jak jednoduché!

happy-2220481_1280

Klasická přání už ale jsou tak trochu nuda. Saháme proto po jiných formách gratulací, jako hudební či herní formu, abychom byli alespoň trošku originální. Nejvíce ale potěšíte s vlastnoručním výrobkem. Že nejste příliš zruční? Nevadí, sestavení není vůbec náročné, takže je zvládnou i děti. A navíc ušetříte i pár korun.

3D přání k narozeninám bývá zpravidla z květin. Můžete kombinovat více barev i typů květin, abyste se trefili do oslavencových oblíbenců. Co k tomu potřebujete? Barevné papíry, pevný papír na vazbu, nůžky, kružítko nebo skleničku, oboustrannou izolepu a tužku. A nyní již můžete začít.

chalkboard-2281205_1280

Barevné papíry přeložíte na půl a rozstřihnete, poté je ještě dvakrát přepůlíte, ale už nestříháte. Takových papírků budete potřebovat sedm. Na straně, kde se kartička otevírá, přehnete jeden cíp a přetáhnete ho k opačné straně, to samé uděláte i na druhé straně, takže vznikne jakási zjednodušená vlaštovka. V místě, kde končí přehnutí, uděláte pomocí skleničky či kružítka oblouk a vystřihnete. Toto uděláte postupně se všemi papírky, po rozložení vznikne kytička, jejíž střed vybarvíte lihovkou. Poté vystřihnete jeden trojúhelník (jakoby okvětní lístek kytičky) a zbytek kytičky slepíte izolepou.

Takto připravené kytičky poté rozmístíte dokola a do přeložených částí jednotlivé části slepíte tak, aby vznikla několikavrstvá skládačka. Tu přilepíme z obou stran na papír, který bude tvořit „obal“ kytičky neboli vnější stranu přáníčka. Poté už jenom dopíšeme nebo dokreslíme vnější papír a je hotovo.

Funkčnost není vše

Zařizování bydlení je zejména v rámci současné doby velmi nákladným, a to zejména z toho důvodu, že za kvalitu se prostě dnes platí. Možná, že tomu tak bylo i kdysi dříve, avšak to nebylo v žádném případě tak výrazně citelné, jak je tomu zejména dnes, tedy v rámci modernity. Pokud však tedy chceme, aby se nám všem krásně bydlelo, musíme právě s touto skutečností počítat, jelikož jen tak je možné, abychom byli alespoň částečně připraveni na to, že za to, co opravdu chceme, prostě v některých chvílích zaplatíme vysokou cenu.

starší balkony

Možná, že si tak tedy myslíte, tedy právě teď a tady přemýšlíte nad tím, že něco takového je pro vás tedy vlastně zcela zbytečné, ale věřte, že tak tomu v žádném případě není, a to zejména z toho důvodu, že každý z nás potřebuje místo, kde se bude cítit v bezpečí. Je tak tedy více než jasné, že je vskutku velmi potřebné, abychom si konečně všichni uvědomili, že právě do bydlení má jistě cenu investovat, a to proto, že právě o něj se odráží kvalita našeho bydlení. Aby se vám však krásně žilo, je více než nutné řešit také maličkost, což je viditelné zejména v případě, kdy uvažujete o pořízení zábradlí na balkon.

balkon ve městě

Dalo by se totiž říci, že se jedná o velmi jednoduchou věc, jejíž obstarání je více než jednoduché, avšak zcela to tak není, a to zejména z toho důvodu, že se jedná o něco, co by nikdo z nás neměl v žádném případě podcenit. Vždy je totiž potřeba, aby se jednalo o kvalitní výrobek, jelikož jen tak je možné, aby byly naše životy ochráněny. A zejména z toho důvodu tak tedy věřte, že v rámci bydlení se vyplatí jakákoliv větší investice, jelikož jednoho dne budete jistě více než rádi, že jste si ji kdysi dávno pořídili. Více tak tedy v žádném případě neváhejte, a investujte, jelikož život má každý z nás jen a pouze jeden, a právě proto je nutné ho chránit, jak jen to jde!

Auta vs čisté ovzduší

Strašák jménem oxid uhličitý
Pokud bychom měli celý ekologický problém s auty shrnout do dvou slov, byla by to tato: oxid uhličitý. Možná si říkáte, co je to za hloupost, vždyť oxid uhličitý je přirozeným produktem dýchání a rostliny ho využívají při fotosyntéze, kdy nám jako vedlejší produkt vytváří i kyslík. Problém je jedna zásadní vlastnost oxidu uhličitého – jde o tzv. skleníkový plyn. To znamená, že když ho vypustíme do ovzduší například ve formě spalin z auta, postupně nad naší planetou vytváří jakýsi obal, můžeme si ho připodobnit k ozonosféře. Takový obal ale rozhodně nemá pro lidi tak blahodárný vliv jako ozonosféra – právě naopak. Jak se učí ve školách, když na povrch Země dopadá sluneční záření, část z něj se vstřebá nebo pohltí, ale část se odrazí zpět do vesmíru, takže se planeta v celku tolik neohřívá. zácpa na silniciPokud ale toto odražené záření narazí na obal z oxidu uhličitého nebo jiného skleníkového plynu, nemá jinou možnost než se odrazit zpět k Zemi, což má za důsledek ono nebezpečné ohřívání a zvyšování průměrných teplot – díky neustálému odrážení tepla ze záření zpět vzniká koloběh, jehož výsledkem je stálá vysoká teplota jako ve skleníku.oxid uhličitý
Řešení
Univerzální řešení ekologického problému aut nejspíš neexistuje, protože názory se různí, to ale neznamená, že by neexistovala řešení žádná. První možností, kterou nám předhodí sám selský rozum, je auta nepoužívat. Je to ale vůbec možné? Odpovězte si sami. I když se rozhodnete, že možné to není, pořád je tu možnost čas za volantem alespoň omezit nebo občas vyměnit za kolo, vlak nebo příjemnou procházku. A pokud holdujete moderním technologiím a auta se vzdávat nehodláte, za zmínku určitě stojí i elektromobily – automobily budoucnosti, které pohání elektrický proud a můžete je dobíjet stejně jako svůj mobilní telefon. Ať už se rozhodnete jakkoli, každý krok k čistšímu ovzduší se určitě počítá a vězte, že vám za něj vaše děti budou vděčné.

Síť na trampolínu se dá pořídit i samostatně jako náhradní díl

Jistě jste již někdy zaslechli argument, že podezřele nízká cena v porovnání s konkurencí na trhu může vést k pochybné kvalitě a krátké životnosti výrobku, ale ne vždy je toto pravidlo směrodatné. Stále v tomto směru platí jedna osvědčená zásada – čím více informací máte k dispozici, tím lépe se bez zbytečných komplikací a bez stresu rozhodujete, což platí i pro výběr zabezpečovací prvků u venkovní trampolíny.

chlapec na trampolíně

Ochranná síť se musí ukotvit až k zemi – nosné obvodové trubky, které síť napínají, se musí opírat o zemský povrch, tím je při náhodném pádu do sítě zajištěna stabilita celé konstrukce. Jestliže by byly trubky zakončené v úrovni odrazové plochy, tím by se zvýšilo těžiště zátěže a mohlo by dojít ke zborcení nebo převrácení celé konstrukce a k vážnému úrazu. Nosné trubky musí být odolné vůči korozi a opatřené molitanovým polstrováním.

Materiál musí projít atestem – ochranná síť na trampolínu vám nebude k ničemu, pokud se v exponovaném okamžiku protrhne a vy se zřítíte na zem. Veškeré materiály musí být certifikované a plnit oborové normy (např. EN-71, příp. osvědčení TÜV NORD). Síťovina se vyrábí z nylonu nebo polypropylenu, odolného vůči slunečnímu záření, vlhkosti a dešti a neměly by její výrazné stárnutí ovlivnit ani extrémní teploty v letním vedru na slunci, anebo v zimě, jestliže trampolínu ponecháte vystavenou působení mrazu.

stará trampolína

Jednoduchá montáž – instalaci bezpečnostních prvků, jako jsou kryty pružin a ochranné bariéry nad nebo i pod odrazovou plochou nesmí vyžadovat žádné speciální nářadí a nesmí jít o složitý postup, který by vyžadoval znalosti luštění rébusů a obtížných hádanek.

Dostupnost náhradních dílů – stejně jako při provozu automobilu, tak i trampolíny podléhají opotřebení a časem může dojít k výměně některých dílů. Není ovšem nutné pořizovat kvůli tomu celou trampolínu, většina prodejců zajišťuje dostupnost náhradních dílů. Tuto skutečnost si však raději předem ověřte.  

Automobil kdysi a dnes

Když se podíváme do minulosti, do doby před revolucí, osobní automobil vlastnilo jen pár rodin. Silnice byly téměř prázdné, za celou skoro stokilometrovou cestu k babičce jsme potkali sotva sto aut. V dnešní době vidíme sto aut, jen když vykoukneme z okna ven na parkoviště. Naše planeta je přímo zahlcena automobily, každá dnešní rodina vlastní minimálně jeden vůz, z toho více než polovina domácností má k dispozici ještě druhý automobil, který je firemní. Když se podíváme na statistiky, tak zjistíme, že se počet automobilů neskutečně zvýšil. V roce 1930 bylo na našich silnicích registrováno pouze tři a půl tisíce vozů, zatímco dnes je hodnota alarmující, počet osobních automobilů na našem území šplhá skoro k pěti milionům!

auto veterán

Nicméně je pravdou, že v dnešní době pořídit si svůj vlastní vůz je snadné, rozhodně snadnější než tomu bylo kdysi. Ovšem ceny vozů jsou také na jiné úrovni, než tomu bylo dřív. Pravdou je, že kdysi byly mnohem menší platy, než jsou teď. Lidé si vlastní automobil nemohli dovolit, za to v dnešní době lze využít při financování vozů různých půjček, úvěrů či leasingu.

Také cena benzínu je velmi odlišná. Když se podíváme do statistik, v roce 1989 stál litr benzínu nějakých 8 korun, což je pro nás až neuvěřitelné při dnešních cenách za litr benzínu, které vídáme na benzinových pumpách.

Není od věci ponechat alespoň občas vůz zaparkovaný na parkovišti či v garáži a využít jiné dopravní prostředky, které tolik nezatěžují naší planetu a neznečisťují vzduch. Například městskou hromadnou dopravu, která v dnešní době nabízí při jízdě již také určitý komfort.
sportovní automobil

A pokud se vám hromadná doprava nezamlouvá, co takhle zkusit kolo, koloběžku nebo využít vlastní zdravé nohy a udělat si pěší procházku? Navíc, jako bonus i vy budete mít ze sebe lepší pocit a také jistotu, že jste udělali něco prospěšného pro sebe a pro své zdraví.

Samoobslužná spása na kvalitní fotky

Řešíte právě teď maturitní ples a sháníte cenově dostupné služby, které můžete využít? Přemýšleli jste už, jestli si pozvete drahého fotografa, na kterého se bude muset složit celá třída? Nebo jste spíš měli na mysli něco jako je photo box Photobox, který na vaši akci ještě někdo doveze zdarma a všichni si budou moci i vytisknout fotky?foto studio

V tom případě pro vás máme určitě skvělé zprávy, protože přesně takový fotokoutek nabízíme za cenově příznivých podmínek, které jsou upraveny speciálně pro studenty středních a vysokých škol, kteří pořádají maturitní či fakultní plesy a další akce, na kterých by si rádi návštěvníci udělali pár hezkých fotografií. A všichni víme, že tady není třeba žádných filtrů, všechny rekvizity a srandy budou dodány spolu s photo boxem. Zároveň se jedná o super přístroj, který dodá zase další rozměr pro vaši akci, protože nyní budou lidi stát frontu jenom kvůli tomu, aby se mohli vyfotit. Volba pozadí je čistě na vás, umístění také. Pokud byste měli zájem, stačí nás jenom kontaktovat na webové stránce a budete moci okamžitě začít.vánoční dekorace

Určitě byste ale neměli zapomenout na vlastní fotky, přeci jen, ne každý může u fotokoutku strávit celé hodiny. Takže určitě si dělejte fotky také sami, na své mobilní telefony nebo třeba na své fotoaparáty, pokud je někdo z vaší třídy vášnivý fotograf. Dejte poté dohromady vlastní fotky a fotky z fotokoutku, abyste vytvořili koláže, fotoalba či jiné upomínkové předměty, které poté můžete dát učitelům nebo si rozdat mezi sebe. Takhle můžete zajistit mix vlastních momentek a fotek z fotokoutku a zaručit tak, že zachováte vzpomínku na tento jedinečný večer po zbytek svého života. Hlavně se na plese nezapomeňte bavit a pořádně si jej užijte. http://www.chytrazena.cz/uzijte-si-stoprocentni-zimu-v-resortu-dolni-morava-40620.html Maturitní ples je mezi ostatními plesy něco výjimečného, takže vašim hlavním cílem je přenechat fotky nám a užívat si poslední rok na střední škole.

Zdravotně nezávadná voda po celé léto

V horkých letních dnech, kdy jsou okolní vodní toky doslova nacpané k prasknutí, oceníme jistě možnost instalovat si na zahradu své vlastní koupaliště. Aby nám sloužilo pouze k naší spokojenosti, je zapotřebí věnovat mu dostatečnou péči.mladá dívka opřená o obrubu bazénu

 • Rozhodně není nutné každodenně obětovat několik hodin tomu, aby byla voda stále nezávadná.

  • Pokud zvolíte vhodnou bazénovou chemii, neochudíte se téměř o žádný čas a budete si moci vychutnávat léto plnými doušky.

Co je při péči o zahradní bazén nejdůležitější?

 • Především docílení optimálních hodnot pH, chloru (či bromu) a stabilizace bazénové vody.

Není ale vůbec nutné mít doma plnou skříňku všech možných přípravků bazénové chemie. Docela postačí jen jeden, který odvede práci za všechny ostatní. Řešením jsou multi tablety 5v1 chlorito.cz, které se snadno aplikují. Většinou postačí, pokud použijete tabletu jednou za pět až deset dnů. Doporučené dávkování je přibližně jedna tableta na dva tisíce litrů vody. Multitablety 5v1 jsou ideálním přípravkem pro udržení optimálních hodnot bazénové vody. Dají se využít jak pro bazény velkého typu, tak i pro menší druhy zahradních bazénů.

 • Multifunkční tablety 5v1 do bazénu zvládnou

  • udržet konstantní koncentraci aktivního chloru ve vodě.
  • odstranit nežádoucí zákal a nečistoty z vašeho bazénu.
  • efektivně projasnit vodu a optimalizovat takzvanou „tvrdost“.
  • udržet hodnotu pH v ideálním intervalu 6,8 až 7,6. Tento parametr je zvlášť důležitý.
  • zabránit růstu i samotnému vzniku hnědé i zelené řasy v bazénové vodě.
 • parta mladých lidí hraje vodní pólo

Bezpečná a nezávadná chemie

Ačkoliv se jedná o „chemii“, nemusíte mít z jejího používání žádné obavy. Neobsahuje žádná umělá barviva a ani žádné látky, které by nepříznivě působily na vaši pokožku nebo škodily životnímu prostředí. Jen je nutné dodržovat správný postup při dávkování. Rozhodně se nedoporučuje vhazovat tablety do vody přímo.