Zařiďte si svůj obývací pokoj moderně ale přesto levně. Zní to jako pohádka, ale skutečně to je možné.

Obývací pokoj je velmi důležitou součástí bytu a bývá také jednou z nejvyužívanějších místností vůbec. Trávíme v něm svůj volný čas, relaxujeme, sledujeme televizi společně s celou rodinou, a pokud máme návštěvu, obvykle je usadíme právě do obýváku. Proto bychom také měli dbát na jeho úpravu a vybavení. Potřeboval by váš obývací pokoj nutně změnu, nový moderní kabátek ale nemáte na to dostatek potřebných financí? I tak nezoufejte, střídmě, a přesto moderně si svůj obývák můžete vybavit, i když nemáte na účtu volné desetitisícem jak na to?
takhle ne – retro vybavení obýváku, chaotická knihovna

Dekoracemi šetřete, raději slaďte barvy

Pokud potřebujete v domácnosti změnu nejlevnější, nejrychlejší a nejlepší řešení je vymalovat. Změna barvy udělá hrozně moc, a přitom jde o poměrně snadnou změnu. Pokud se vám nechce přímo malovat celý pokoj, zkuste popřemýšlet o tapetách. Ty už dávno nemusí dýchat jen komunistickým starodávným dojmem, tapety jsou moderní a hlavně nalepovací. Stačí jen pár kousků, například kytiček, motýlků nebo barevných bublinek. Dají se pořídit za pár korun a promění interiér v mžiku. Moc hezky také vypadají stromy života nebo rodinné větve doplněné o fotografie členů rodiny. Inspirací pro obývací pokoj však může být i mnohem více.

Pokud jsme u barev, slaďte i nové dekorace, se kterými ale v prostoru šetřete. Obývací pokoj by měl působit svěžím, a především nepřeplácaným dojmem. Měl by být vzdušný a nejlépe celý laděný do jednoho stylu, ten se pokuste najít, Sžijte se s tím, co vám je blízké a vyberte si jen pár výraznějších kousků, které do prostoru vhodně rozmístíte.
jednoduše zvolený doplněk do obývacího pokoje

Co nesmí v obýváku chybět

Pomoci oživit obývací pokoj mohou i jednotlivé kusy nábytku. Nesmí chybět určitě prostorná a pohodlná sedací souprava, konferenční stolek a také pořádné a kvalitní osvětlení. I lampičky a světýlka jsou dnes hotovým uměleckým dílem, takže je můžete chytře zakomponovat do dekorací a hned bude mít váš obývák úplně nový kabátek. Pokud vám to prostorové řešení bytu dovolí, nedávejte do obýváku příliš velké šatní skříně. Volte raději menší komodu nebo jen poličky, na které dáte své oblíbené knihy. Nezapomeňte, že obývací pokoj je i vaší vizitkou.