Zajímavá fakta o Youtube, které možná nevíte


YouTube je platforma, kde najdete tisíce a tisíce hodin video materiálu. Využívají ji milióny uživatelů. Přinášíme vám zajímavá fakta, která jste možná nevěděli.

Z Youtube nelze stahovat videa

Zatímco jiné podobné sítě, jako třeba Tik tok, vám bez problému umožňují stáhnout videa do vašeho zařízení, u Youtube tuto možnost nemáte. Můžete si pouze videa ukládat tak, abyste si je mohli pustit i bez připojení k internetu. Pokud chcete video stáhnout, budete muset využít jiný způsob, třeba downloader Youtube.

youtube

K videu můžete nahrát titulky

Pokud chcete video zpřístupnit lidem i z cizích krajin, můžete ke každému svému videu přidat titulky v různých jazycích. To ostatně, se souhlasem tvůrce videa, můžete, i když jste video na Youtube nenahráli přímo vy.

Na svých videích můžete vydělávat peníze

Jakmile se stanete partnerem Youtube, můžete si nechávat svá videa zpeněžit. Peníze dostáváte v závislosti na tom, jak vysoká je sledovanost vašich videí. Peníze dostáváte také za reklamy, které se budou objevovat ve vašich videí. Ti nejlepší tvůrci si vydělávají bez problému i milióny korun měsíčně.

Videa můžete nastavit na zveřejnění dopředu

Chcete své video zveřejnit až zítra a zároveň chcete, aby se na něj vaši sledovatelé těšili? Můžete nastavit video jako premiéru! To znamená, že lidé uvidí, že plánujete dané video vydat a kdy, ale přehrát si ho budou moci až přesně v den a čas, který stanovíte.

mobil

Na Youtube nenahrajete zvukové soubory

Bohužel, i když si mnoho lidí myslí opak, Youtube nepodporuje nahrávání zvukových souborů. Ke zvuku musíte vždy přidat video a soubor musí být v příslušném formátu. Pokud se pokusíte nahrát formát například mp3, nahrávání selže a proces se nedokončí.

Youtube kids od roku 2019

Od srpna roku 2019 je k dispozici režim Youtube kids. Pokud jste na Youtube v tomto režimu, obsah se filtruje tak, aby se ukazovali jen videa vhodná pro děti mladší 12 let. Je zde také funkce rodičovské kontroly, takže rodiče mohou vidět, co jejich děti sledují.