Jak ve zdraví přečkat stěhování v Praze


Pamatujete se na scénu z filmu „Kulový blesk“, kde Zita Kabátová prohlásila, že je snad lepší „vyhořet, nežli se stěhovat“? Za tímto tvrzením stojí řada osobních zkušeností lidí, kteří absolvovali zejména náročnější pasáže stěhovacího procesu sami, anebo šlo o přestěhování prostor z vyšších pater bez výtahu. Každopádně stále platí, že je levné stěhování v Praze Odnes to podnětem k mnoha stresovým situacím, z nichž se však dá poměrně snadno vycouvat, jestliže víte, jak na to.

kartonová krabice

Stěhovací firma může pracovat na klíč – jistou možností je přesměrovat na stěhováky maximum zátěže, včetně možnosti stěhování na klíč. Budete maximálně bez starostí a můžete se pak věnovat tomu nejobtížnějšímu, a tím je zabydlování a získávání nových zvyklostí v prostředí, které je vám cizí. Paradoxně je mnohem obtížnější navázat nové kontakty a získat nová přátelství, než přenést padesát kartonových krabic s věcmi.

stěhování krabic

Nelamte si hlavu s nábytkem – jestliže je pro vás zatěžko rozmontovat nábytek, nechte to na stěhovací firmu, která je pojištěná, a zaručí se za to, abyste měli na novém místě vše tak, jak tomu bylo v původním bytě. Montáže nábytku mohou být velmi ošemetné, a pro toho, kdo není technický typ, to může být nad jeho síly.

Doprava v Praze – stěhovací firmy jsou zvyklé na psychickou i fyzickou zátěž v pražském provozu, zatímco pro vás by tato náročná akce mohla být vyčerpávající. Přenechejte stěhovákům to nejobtížnější, abyste nemuseli téměř nic převážet v osobním autě. Naložte si do něj pouze pokojové rostliny a domácí zvířata, pokud je máte, a o to ostatní se už nestarejte.

Vezměte si volno – stěhování je stres, to je jasné, a tak se mu nesmíte poddat a naopak jej musíte co nejvíce rozptýlit. Vezměte si volno a dopřejte si koupel ve vířivce, procházku v parku, zajděte na reflexní masáž chodidel a kupte si něco nového hezkého jen tak pro radost.