Pískování povrchu materiálu

Pískování je oblíbená metoda pro obrábění povrchu materiálu. Dá se zajistit buď za pomocí mobilní pískováčky, nebo tryskacího boxu, do kterého se obrobek vloží.

Pískování povrchu materiálu

Mobilní tryskání

Tato technologie se používá k tomu, abychom snadno mohli opracovávat povrch materiálu. Takže jej zbavíme všech nečistot, staré barvy, koroze a dostaneme se na čistý kov, jenž můžeme následně ošetřit. První metodou je mít mobilní pískovačku, která má výhodu v tom, že se s ní dostaneme všude, kam potřebujeme.

mobilní tryskání

Člověk si totiž vezme speciální hadici ze zařízení a tryskání si sám ovládá. Musí mít samozřejmě ochranné pomůcky, kam se řadí oblek a další prvky, protože částice lítají všude možně po okolí, a proto se musí chránit. Právě odlétávání částic je nevýhoda, protože je musíme následně uklízet. Částice musí mít dostatečnou energii, aby dobře materiál opracovávali. Často se používají také tryskací pistole, protože do ní vložíme abrazivní materiál a připojíme ke kompresoru. Ten musí mít dostatečný výkon, přičemž u tohoto způsobu je výhoda, že kompresor je univerzální stroj a stačí nám tedy přikoupit pistoli.

Boxy

Kromě mobilního tryskání tu máme ještě pískovací kabiny Piskovacky.cz, které mají zase jiné nesporné výhody, a proto musíme při koupit popřemýšlet nad tím, který způsob se nám vyplatí nejvíce a bude nám zároveň vyhovovat. Boxy se vyrábí i v menších rozměrech, přičemž jsou samozřejmě levnější, takže spoustě firmám bohatě postačí. Kromě ceny jsou vzhledem ke své velikosti také hodně přesné, což se nám rozhodně hodí. Nedáme do nich ovšem větší obrobky, a proto hodně záleží na tom, k jakým účelům hodláme kabinu používat.

žlutý písek

Kabiny na profesionální úrovni jsou samozřejmě dražší, ale zase na lepší úrovni. S vyšším výkonem zároveň můžeme zařízení používat po delší dobu, takže se nám časem může vyplatit i ekonomicky. Tato společnost nabízí i školení k materiálům a obsluze strojů, což je důležité pro to, aby zaměstnanci uměly stroje kompletně ovládat a správně s nimi pracovat, což je základ k úspěchu.