Na všechno se nejde připravit

Příchod nového člena rodiny na svět je vždy náročný, ať už se jedná o vaše první či páté dítě. Rozdíl je možná jen v tom, že když se v podobné situaci ocitnete poprvé, tak budete možná nějakou dobu zmatená a rozčarovaná. Narození děťátka je ten největší dar, jaký vám váš život může dopřát, to si všechny ženy moc dobře uvědomují. Ovšem po prvním porodu přijde často i rozčarování z toho, že nemáte ani chvilku času na to, abyste si užívala radosti ze svého nádherného miminka.

batole

Ten drobeček sice mnoho času prospí, ale každá maminka je po porodu značně vyčerpaná, musí si osvojit celou řadu dovedností, a ne vždy jde všechno podle ideálního plánu, mnohdy je potřeba improvizovat. A do toho se k vám domů valí dlouhé řady přátel a příbuzných, kteří se chtějí podívat na miminko, a možná vedle sebe ani nemáte ideálního otce, ale člověka, který i v tak náročném období očekává, že bude mít vyžehlené košile a teplou večeři na stole.

Ale mnoho věcí můžete zařídit s předstihem

Je na každé ženě, jak se k této výzvě postaví, a jak si dokáže svůj nový život zorganizovat, aby se z něj mohla co nejvíce těšit a co nejméně stresovat. Ovšem pokud mluvíme o po porodním shonu, jistě se vám vyplatí, když si danou situaci ulehčíte tím, že si včas a pečlivě připravíte výbavičku pro vaše budoucí miminko. Vždyť oblečení pro miminka se dá snadno a rychle nakoupit přes internet, takže se vyhnete běhání v době, kdy vám to už vůbec nesvědčí, mnoho věcí získáte po dětech od známých a s ledasčím vám může pomoci vaše matka.

děti

A neváhejte zaúkolovat i budoucího tatínka tak, aby si zvyknul na to, že když vy budete pečovat o miminko, tak by měl on pečovat o vás, a ne naopak. A pokud si dokážete vše dobře a včas zorganizovat a zařídit, tak pak možná budete tak dobře připravená, že si svou roli novopečené matky budete moci i užívat. A to za to jednoznačně stojí, neboť děti rostou jako z vody a všechno strašně rychle uteče.