Moderní koupelna, jaké jsou trendy?

Estetika koupelny měla vždy malý význam. Vzhledem k malému výběru a množství materiálů to bylo nudné místo, které mělo především plnit své funkce. Dnes to vypadá úplně jinak. A moderní koupelna je nejen funkční, ale také díky zajímavému designu a vhodně vybraným prvkům vybavení je to zóna, kde si můžete odpočinout po náročném dni.
koupelna v přírodním stylu

Koupelna minimalistická nebo inspirovaná přírodou?

V průběhu let se objevilo mnoho trendů v designu interiéru. I přes velkou rozmanitost se minimalistické koupelny nebo koupelny inspirované přírodou stále těší největšímu zájmu.
Moderní koupelny, v nichž hraje minimalismus hlavní roli, jsou především vhodně uspořádány. Není v ní příliš mnoho dekorace. Jediným prvkem, který vykonává dekorativní funkci, jsou často baterie. V minimalistických koupelnách jsou všechny doplňky obvykle skryté. Čím méně vnějších prvků, tím lépe. Sanitární keramika jsou: zavěšené toaletní mísy a bidety, jednoduché vany nebo sprchové kouty s nízkými nebo žádnými sprchovými vaničkami. Interiér je doplněn nábytkem, který nemá ozdobné kliky, skříňky jsou obvykle zakončeny vysokým leskem. Díky správně sladěným prvkům zařízení jsou moderní uspořádání harmonická a také vypadají větší, než ve skutečnosti jsou. Největší stížností na takové projekty je surovost, která ne vždy vede k relaxaci.
velká minimalistická koupelna
Koupelny inspirované přírodou jsou stále velmi populární. Jsou to často moderní interiéry, které byly doplněny dřevěnými dekoracemi. Dřevo je vzácný materiál, který byl módní téměř vždy. Přírodní dřevo samozřejmě není levné a není vždy praktické. Exotické, zvláště to odolné proti vlhkosti, se nejlépe hodí do koupelen. Můžete se také rozhodnout pro koupelnový nábytek který má dřevěné dekory, zdařile připomínající přírodní. Cena není nedostupná a nemusíme se starat o její funkčnost. Místo drahých dřevěných podlah můžete použít dřevěné dlaždice. Dnes je ve své nabídce prakticky všichni přední výrobci keramiky. Uspořádání je doplněno vegetací. Pokud máme takovou příležitost, stojí za to dát si tam živé květiny nebo ozdobné trávy, které jsou do koupelen vhodné. Pokud to není možné, můžete si koupit umělé, co nejvíce připomínající přírodní.