Hlavní a vedlejší zaměstnání

Už dávno nestačí, že člověka živí jedna práce, která je natolik dobře finančně ohodnocená, že o další v pořadí ani nestojí. V současnosti je práce více než dostatek a o nabídky není nouze. Najít si tak i brigádu na pár hodin denně, můžete prakticky ze dne na den.

potahování pohovky

A nutno říct, že je to opravdu potřeba.

Hlavní zaměstnání jako důvod k hledání brigády

Ano je to tak. I když se nabídka práce značně zvýšila, finanční odměny spíše klesají nebo se pohybují v minimálních hodnotách. I to nutí mnoho lidí najít si další přivýdělečnou činnost, ze které „kápne nějaká ta koruna“. Lidi se skutečně obracejí za každou mincí a jsou rádi za to, že mají více peněz než obvykle.

Stíhat brigádu a hlavní pracovní poměř, však vůbec není jednoduché. Málo kdo už dnes pracuje pouhých 8 hodin denně, většinou si musí odmakat 10 až 12 hodin, aby byl vůbec zaměstnancem, kterého firma bude i platit.

1.    Jednou z možností, jak skloubit čas mezi 2 pracovními posty je to, že budete „brigádničit“ ve dnech vašeho osobního volna.

2.    Druhá možnost, která je poněkud fyzicky a psychicky náročnější, je vzít noční směnu alespoň do půlnoci, ať máte čas i na to, vyspat se.

•       Obě dvě možnosti jsou však vyčerpávající a postupem času přinesou únavu, slabost nebo dokonce zdravotní potíže.
prodej sýrů

Jakou brigádu tedy hledat?

V případě, že přivýdělek potřebujete a současně i chcete, si musíte chytře zvolit to, co budete dělat jako vedlejší zaměstnání. Mělo by to být něco, co vám jde od ruky, máte v tom zkušenosti, znalosti a praxi, která vám usnadní čas a trápení.

•       Jestli jste zruční, můžete se pustit do různých oprav, vyrábění předmětů, pečení, šití a jakékoliv jiné činnosti, která vám jde, díky vašim šikovným rukám.

•       V případě, že máte bystrou mysl, neváhejte vaše dovednosti předat někomu dalšímu. Můžete psát, doučovat, vystupovat jako poradce pro nějakou firmu nebo něco jiného, co spojíte s tím, že budete pracovat hlavou.

•       Přivýdělek si můžete najít i z pohodlí domova. Někdy je to ovšem náročné, protože se najdou i nabídky, které nejsou vůbec důvěryhodné a řadí se mezi ty podvodné. Na nich si tedy dejte velký pozor!


Nezařazené