Co všechno by měl mít začínající školák?

Září patří mezi nejméně oblíbené měsíce nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče. Vypravovat své ratolesti každý všední den do školy je ale ta nejmenší zátěž. Ještě je nutné připravit jim co nejlepší zázemí, díky kterému budou moci v klidu a úspěšně studovat. Ve většině případů se nejedná o žádné drahé investice. Ovšem určitým výdajům se v tomto případě určitě nevyhnete.
chlapec na knihách

Pokoj

Prvňáček, stejně jako děti ve vyšších ročnících, v prvé řadě potřebuje klid na studium. A toho můžete docílit přestavením jeho pokojíku. Pokud máte jedináčka, není to příliš složitá práce, ale máte-li dětí více a musí spolu obývat jeden pokoj, trochu se už zapotíte. Malé dítko se potřebuje na učení soustředit a neustálé rozptylování v podobě druhého sourozence mu rozhodně nepomůže. Proto je dobré vybudovat v rámci dětského pokoje speciální studijní koutek, kam si může váš prvňáček zalézt a nerušeně nasávat nové informace.
Pokojík nemusíte za každou cenu kompletně přestavovat. Zázemí čerstvého školáka má být funkční, ale prosté. Často stačí vytvořit pouze jednoduchou bariéru. K tomu můžete použít nejen klasický paraván, ale také si můžete pořídit přenosnou stěnu ze dřeva nebo umělé hmoty. Dnes se dají koupit za příjemné peníze.
Takovýto studijní kout je nutné ale také dostatečně vybavit. Nestačí jen psací stůl, ale také další doplňky, které jsou ke studiu nezbytné. Mezi ně patří například lampička, kterou si dítko může rozsvítit, když se začne stmívat. Důležitá je rovněž židle, pokud možno ergonomická. Nemusíte investovat do těch nejdražších. I kvalitní židli můžete koupit za dvě tři tisícovky. Je však potřeba trochu hledat.
matematika pro prvňáky

Pomůcky do školy

Ke zdárnému studování potřebuje školák i různé školní pomůcky jako jsou taška, penál, propiska, tužky, pastelky a samozřejmě také přezuvky. Nejedná se o žádné velké výdaje, ale předpokládejte, že nějakou tu tisícovku budete muset na konci letních prázdnin utratit.