Co si nezapomenout do porodnice

Nastávající maminky, kterým se pomalu blíží termín porodu, by si měly vždy dopředu naplánovat a nabalit věcí, které si s sebou chtějí vzít do porodnice. Nikdy není příjemná situace, kdy praskne voda, nic není nachystáno, není ani čas nic chystat. Miminko se pomalu sápe na svět a nezývá nic jiného, než se prostě sebrat a jet, bez jakýchkoliv věcí. Když se dítě narodí, je třeba, aby novopečená maminka poslala domů, pro věci poslala tatínka. Jenže jak už to tak bývá, ten posbírá nejrůznější věci, až to pak vypadá, že sebral všechno, co viděl. A pak nastává zbytečný stres. Proto nikdy nedovolte, abyste se do takovéto situace dostala a buďte připravena předem.

sedící těhule

Co všechno vlastně budete potřebovat?

Tašku pro sebe a nejlépe odděleně tašku pro miminko. Pro lepší organizaci věcí je lepší, když jedno zavazadlo bude vaše, kde budete mít všechny osobní věci a odděleně bude taška dítěte, kde budou zase všechny potřeby pro něj.

Taška maminky:

Zde byste měla mít samozřejmě oblečení. Nejlepší je zvolit takové, ve kterém se cítíte příjemně. Nezapomeňte na náhradní spodní prádlo, které opět bude pohodlné a také podprsenky určené ke kojení. Vždy raději počítejte s možností, že v nemocnici můžete nakonec zůstat o pár dní déle a tak si tričko navíc klidně přibalte. Pokud potřebujete, můžete si přibalit líčení, abyste se před návštěvami cítila lépe. Stejně tak jsou volitelné krémy, čistící gely a další pleťová kosmetika. Samozřejmostí jsou hygienické potřeby – šampon, sprchový gel, kartáček a pasta, vložky, hřeben.
výbavička pro holčičku

Taška miminka

Nezapomínejte na miminko. Jistě v nemocnici nějaké vybavení dostanete, ale kdo je připraven není překvapen. Třeba se stane, že vám nemocniční vybavení nebude vyhovovat a takováto taška se vždy hodí. Zabalte si plínky pro novorozeňata, přidat můžete nějakou příjemnou dečku, vlhčené ubrousky, oblečení a třeba nějakou malou hračku. Myslete hlavně na to, jaké bude venku počasí, a nabalte takové oblečení, ve kterém bude dítě v teple, až jej budete přenášet domů, z čehož také vyplývá, že byste měli předem pořídit sedačku pro miminko.