Co s volným časem

Někdo má tolik různých zájmů a koníčků, že by potřeboval volného času několikanásobně více, než má k dispozici, aby se mohl všemu, co ho zajímá, věnovat. Někdo je zvyklý na stereotyp práce – rodina – spánek nebo tráví většinu času v práci. Vyskytne-li se mu nějaké osobní volno, najednou neví, co s ním.
Volný čas potřebuje každý, aby si mohl odpočinout od každodenní rutiny. Odpočívat lze aktivně nebo pasivně. Pracujeme-li fyzicky, rádi si odpočineme spíše pasivně na gauči u televize nebo s knihou. Pracujeme-li celý den duševně, budeme toužit po odpočinku aktivním v podobě sportu nebo vycházky.
rande ve čtyřech
Volný čas si můžeme zpestřit návštěvou divadla, zajít do kina na film nebo na výstavu obrazů. Někdy nemůžeme najít, co by nás bavilo a naplňovalo. Je třeba pořád zkoušet, určitě se něco objeví. Skvělý je pobyt v přírodě. Můžeme vyrazit jen tak na procházku nebo si určit cíl a udělat si výlet někam, kde jsme ještě nebyli. 
Někoho láká naučit se něco nového. Pak může vybírat z pestré nabídky kurzů jazykových, vzdělávacích, výtvarných či rozvíjet jinou kreativitu, např. tanec nebo hru na hudební nástroj.
Široká je i nabídka sportovních aktivit. Ať už jde o pravidelné návštěvy lekcí skupinových cvičení, individuální pobyt v posilovně nebo pravidelné návštěvy plaveckého bazénu, kde můžeme odplavit stres a získat fyzickou kondici. Oblíbeným rekreačním sportem je cykloturistika, turistika nebo lyžování.
Lze se věnovat četbě, poslechu hudby, luštění křížovek, ručním pracím jako je vyšívání, pletení, háčkování, tvoření z korálků, papíru, skládání puzzle apod.
brýle na plavání
Krásným hobby je i chovatelství různých domácích mazlíčků nebo pěstování pokojových květin, kaktusů či zahradničení. Záleží na tom, jaký máme prostor a množství volného času.
Občas je třeba věnovat se i zdánlivě obyčejnému nicnedělání. Ne každý si ho však dovede vychutnat a užít. Nesoustřeďovat na nic konkrétního myšlenky a nechat je volně plynout. Překvapivě i toto někdy vyžaduje nácvik.

Nezařazené