Cesta do Chorvatska

O Chorvatsku je možné říci mnoho věcí, ale určitě ne to, že se nejedná o krásnou zemi. Tento malý stát, jehož pobřeží sousedí s Jaderským mořem patří mezi nejkrásnější destinace, do kterých se můžete o své letní dovolené vydat. Nejenže se zde můžete koupat v čistém moři, ale také můžete objevovat krásny chorvatských památek či přírodních parků, kterých je zde opravdu velké množství. Navíc jsou zdejší lidé velice příjemní a jejich řeč je velice podobná té naší. Domluvit se tak by neměl být pro vás žádný velký problém. Turisté do Chorvatska přijíždějí ve většině případů vlastním vozem, ojediněle pak letí letadlem. Svou renesanci prožívá autobusová dálková doprava, která ještě relativně nedávno neměla příliš dobrou pověst.
cesta u jezera

Špatné zkušenosti

S příchodem devadesátých let mohli Češi konečně zase svobodně cestovat a Chorvatsko byla logická volba. Je to poměrně blízko, je tam moře, a navíc vcelku levně. Proto našinci doslova v houfech začali tuto balkánskou zemi navštěvovat, hlavně tedy v letních měsících. A vzhledem k tomu, že většina Čechů neměla příliš dobrá vozidla, raději zvolila dopravu pomocí autobusu. Problém byl v tom, že tehdejší autobusy nebyla na tak vysoké úrovni jako dnešní typy, a tudíž hodně lidí na cestování tímto způsobem na dlouhé vzdálenosti zanevřelo.
split chorvatsko

Pohodlí zaručeno

Současné typy autobusů už disponují daleko lepšími jízdními vlastnostmi, jsou mnohem komfortnější, a navíc většinou disponují moderní elektronickými doplňky ve formě televizních obrazovek v zadní straně křesel. Díky tomu se tak každý může dívat na film nebo seriál, který má rád a nebýt závislý na vůli většiny. Navíc na rozdíl od starých typ autobusů, kde bylo možné použít toaletu pouze v případě zastavení, je dnes možné zajít si na záchod i během jízdy. Tuto možnost oceňují nejen lidé mající potíže s močovým měchýřem. Cesta do Chorvatska autobusem sice není tak rychlá jako letadlem, ale je minimálně stejně komfortní.


Nezařazené